close
تبلیغات در اینترنت
اعلام فراخوان استخدام دانشگاه فرهنگیان در شهریورماه/جذب دانشجوی خارجی در دستورکار
loading...

فرهنگیان نیوز

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره نیاز به هیئت علمی گفت: طبق مطالعات تا سال ۱۴۰۴، ۲۴۰۰ هیئت علمی کف نیاز ماست که باید از بین متقاضیان حائز شرایط وزارت علوم انتخاب شوند. ۴۰۰ ردیف استخدام به ما داده‌اند که ما شهریور ماه فراخوان می دهیم.به گزارش فرهنگیان نیوز به نقل از ایسنا کد خبر: 97582   رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره نیاز به هیئت علمی گفت: طبق مطالعات تا سال ۱۴۰۴، ۲۴۰۰ هیئت علمی کف نیاز ماست که باید از بین متقاضیان حائز شرایط وزارت علوم انتخاب شوند. ۴۰۰ ردیف استخدام به ما داده‌اند که ما…

فرهنگیان نیوز بازدید : 90 پنجشنبه 08 شهريور 1397 دیدگاه ها ()

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره نیاز به هیئت علمی گفت: طبق مطالعات تا سال ۱۴۰۴، ۲۴۰۰ هیئت علمی کف نیاز ماست که باید از بین متقاضیان حائز شرایط وزارت علوم انتخاب شوند. ۴۰۰ ردیف استخدام به ما داده‌اند که ما شهریور ماه فراخوان می دهیم.

به گزارش فرهنگیان نیوز به نقل از ایسنا

کد خبر: 97582

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره نیاز به هیئت علمی گفت: طبق مطالعات تا سال ۱۴۰۴، ۲۴۰۰ هیئت علمی کف نیاز ماست که باید از بین متقاضیان حائز شرایط وزارت علوم انتخاب شوند. ۴۰۰ ردیف استخدام به ما داده‌اند که ما شهریور ماه فراخوان می دهیم.

حسین خنیفر در نمایشگاه دستاوردها و عملکرد وزارت آموزش و پرورش که در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد با بیان اینکه با اشاره به فراز و فرودهای آموزش و تربیت معلم در ادوار تاریخی گذشته اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان مولود مبارکی است و تلاش کردیم در هشت ماه گذشته تغییر و تحولاتی را رقم بزنیم، هرچند کار ما هم بی‌نقص نیست. ما برای تربیت معلم تراز جمهوری اسلامی دغدغه داریم.


وی افزود: بنده به اینکه خیمه بزنم روی یک پست و حتما چهارسال بمانم اعتقادی ندارم و از همینجا اعلام می‌کنم اگر شخصی بتواند بهتر کار کند و برنامه خوبی داشته باشد بنده خودم مشاور او می‌شوم. دغدغه اول ما تعلیم و تربیت معلمان شایسته و با اولویت دانشگاه فرهنگیان است.


رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اخذ ۲۵ هزار ردیف استخدامی از طریق کنکور سراسری برای دانشگاه فرهنگیان در سال جاری گفت: مخالف جذب از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه نیستم و در بین این افراد هم معلمان خوبی وارد سیستم آموزشی شده اند، اما ما معتقدیم ابتدا باید از ظرفیت های دانشگاه فرهنگیان استفاده شود. تا کی معلم نهضت سوادآموزی و سرباز معلم داشته باشیم؟ هرچند در بین این گروهها هم معلمان خوبی وجود دارند و ما انکار نمی‌کنیم، اما باید به سمت نظام بایسته و شایسته تربیت معلم برویم.

خنیفر درباره یکی از بندهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش با موضوع ضعف دانشگاه فرهنگیان گفت: وزیر تمام قد از روز تاسیس دانشگاه حمایت کرده و اگر حمایت وی نبود ما ۲۵ هزار ردیف استخدامی را نمی گرفتیم. بحث بودجه، بازنشستگان، ظرفیت ۱۷ هزار نفری مجوز استخدامی ماده ۲۸ همه و همه جزو اقدامات خوبی است که انجام شده است.


وی افزود: در جلسه دیروز کمیسیون آموزش درباره استیضاح، از این سوال عبور شد و گفتند این سوال کلی است و منظور تمام سیستم و فرآیندهاست و سوال نارس بود که نمایندگان قانع شدند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره نیاز به هیئت علمی گفت: طبق مطالعات تا سال ۱۴۰۴، ۲۴۰۰ هیئت علمی کف نیاز ماست که باید از بین متقاضیان حائز شرایط وزارت علوم انتخاب شوند. شرط معدل، سن، کف امتیاز پژوهشی، سابقه علمی و از جمله این شرایط است. ۴۰۰ ردیف استخدام به ما داده‌اند که ما شهریور ماه فراخوان می‌دهیم. رشته های مورد نیاز ما در هیئت علمی باید بر اساس ۱۶ ماده درسی تعریف شده تخصص داشته باشند و وارد شوند و برای ما بهتر است که سابقه معلمی داشته باشند.

خنیفر ادامه داد: امسال شروع به طراحی بسته‌های آموزشی برای دانشجومعلم ها کرده‌ایم که برخی از آنها به طریقه الکترونیکی هستند. در حال بررسی و تولید محتوای بالغ بر ۹۰ ماده درسی هستیم.


 وی درباره رتبه دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: اگر رتبه دانشگاه پایین باشد یک علت دارد و آن این است که آموزش های تکمیلی ما اندک است وقتی فوق لیسانس و دکترا نداشته باشیم تولید مقاله علمی کم می‌شود. دانشگاه‌های دیگر به طور پیوسته قرارداد می‌بندند دانشیار می‌گیرند و دانشجوی فوق لیسانس می‌گیرند اما به ما اجازه جذب دانشیار در شش رشته دادند. ما ادعایی در این زمینه نداریم. تازه برای اولین بار جذب دانشجویان خارجی را در دستور قرار داده‌ایم که امتیاز ما را در رتبه‌بندی ارتقا می‌دهد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره مصاحبه و گزینش مهارت آموزان عنوان کرد: مصاحبه مهارت آموزان هفته گذشته به اتمام رسید و مصاحبه ورودی های جدید پذیرفته شدگان کنکور سراسری شروع شده است. از مهر امسال تا شهریور سال آینده پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باید یک سال تحت آموزش مهارت آموزی قرار بگیرند.


وی ادامه داد: یک میلیون متر مربع در کل کشور فضا داریم که بسیاری از آنها نیاز به بازسازی دارند. ساختمان‌های قدیمی داریم اما خریداری و یا بهره برداری از ساختمان‌های جدید به کمک برخی نهادها و خیران هم در دستورکار است. ضمن آنکه فضاهای خالی در دانشگاه آزاد و پیام نور وجود دارد که می‌توانیم از آن استفاده کنیم و نباید نگران ظرفیت فیزیکی دانشگاه در صورت جذب دانشجویان بیشتر باشیم.

خنیفر با بیان اینکه معتقدیم بخش مهمی از کارورزی باید در کلاس درس اتفاق بیفتد گفت: قصد داریم کارورزی را مهارت محورتر کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: برای تقویت بنیه علمی بازنگری در محتواها را داریم و در شهریور هم فراخوان ۴۰۰ هیئت علمی را خواهیم داشت. هرچند هر کار آموزشی و فرهنگی تابع بودجه است.


وی درباره تربیت معلم فاخر گفت: تلاش‌هایی در این چند سال صورت گرفته اما آن توجه و حمایتی که در دنیا به معلمان پس از جنگ جهانی در دنیا شد در ایران صورت نگرفت. معلم ما مفت حرف می‌زند، اما حرف مفت نمی‌زند. معلمی فاخر است که بتواند کتاب بخرد، به شبکه های مختلف وصل شود و حتی همایش های بین المللی برود اما دو مشکل زبان خارجی و پول مانع است.

خنیفر ادامه داد: جذب استاد هم در این چند سال کم بوده است. ۷۰۰،۸۰۰ هیئت علمی داریم و سه تا پنج هزار استاد در این چند سال با ما همکاری داشته‌اند و امسال نیازما ۱۰۰۰ استاد حق التدریس است.


رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره راه‌اندازی دانشگاه جامع گفت: مطالعات تطبیقی در کشور انجام شد که برخی کشورها آن را دارند. ۳۱ مرکز جامع تربیت معلم ایجاد شود. مطالعات آن انجام شده و ۱۱ استان اعلام آمادگی کرده‌اند زمین در اختیار می‌گذارند و نمایندگان برخی استان ها هم وعده‌هایی برای کمک داده اند اما وزارت علوم، سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه، آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی اجازه دهند در این صورت می‌شود این مراکز جامع تربیت معلم را ایجاد کرد.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه برای این خبر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

صفحات ما در شبکه های اجتماعی

درباره ما
اخبار آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان